Організація харчування в закладі
- Закон України “Про дитяче харчування”;
- Постанова КМУ від 22.11.2004 р. № 1591 “Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”;
- Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227;
- Наказ Міністерства освіти і науки від 21.11.2002 р. № 667 “Про затвердження порядку встановлення плати для батьків за перебуванням дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах”;
- Лист Міністерства освіти і науки України від 21.06.2007 р. № 1/9-394 “Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах”
Оплата за харчування в ЗДО № 175
- Плата за харчування дітей вноситься не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, у разі не внесення плати в установлені строки ці суми стягуються в порядку, визначеному законодавством. Оплата за харчування дітей здійснюється:
- в касах «ЗапоріжЗв’язокСервіс»;
- через «Приват-24» (код ЕГРПОУ 37611401, після цього повинен з’явитися напис «ТВО Дніпровського р-ну», потім ввести особовий рахунок дитини, з’явиться призначення платежу, в якому буде вказано призвище та ім’я дитини, особовий рахунок, далі – сума оплати)
- 2. Діти пільгових категорій (при оформленні пільги) звільняються від плати за харчування.
- 3. Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу.
- 4. Оплата, що була здійснена в останні 3 дні поточного місяця не враховується, та встановлюється борг за харчування.
-
Розташування та контактні телефони бухгалтерії дошкільного відділу (батьківська плата за харчування):
-
вул. Сергія Синенка 61-а
телефон 286-26-99, 063-570-99-89
Пільги на плату з харчування
На виконання рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.11.2019 №478 «Про затвердження переліку пільгових категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних навчальних закладах м. Запоріжжя у 2020 році» (зі змінами), наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 02.12.2019 №468р «Про організацію харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя у 2020 році»(зі змінами), звільняються батьки або особи, які їх замінюють, від плати за харчування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах всіх типів, а саме:
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти з інвалідністю;
- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не
- діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;
- діти у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з латентною формою туберкульозу та вилікуваних від туберкульозу, у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах, у т.ч. інклюзивних) для дітей з особливими освітніми потребами;
- діти із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції);
- діти із сімей, які мають трьох і більше дітей;
- діти внутрішньо переміщених осіб;
- діти, що мають статус постраждалих внаслідок бойових дій і збройних конфліктів;
- діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Документи, які необхідно надати до дошкільного закладу для звільнення від сплати за харчування:
Для категорії «Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування»:
- Заява від опікуна (піклувальника).
- Свідоцтво про народження (копія).
- Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування (копія).
Для категорії «Діти з інвалідністю»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Медичний висновок про дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги). Якщо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище ім’я по-батькові дитини-інваліда, рік народження.
Для категорії «Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.
Для категорії «Дитина, батько (мати) якої загинув під час виконання службових обов’язків»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).
Для категорії «Дітей із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції) та дітей із сімей загиблих учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції)»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Копія посвідчення учасника бойових дій або
- Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).
- Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.
- Посвідчення дитини (матері) як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).
Для категорії «Дитина з багатодітної сім’ї»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) (копія), або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання /в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина/);
- Посвідчення багатодітної сім’ї.
Для категорії «Діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Довідки про доходах кожного члена сім’ї видані за місцем отримання доходів:
- працюючим – з міста роботи (оригінал),
- не працюючим – з центру занятості (оригінал),
- трудова книжка (копія),
- підприємець – з податкової інспекції.
- Довідка про склад сім’ї видана житлово-комунальними організаціями (оригінал).
Для категорії «Діти внутрішньо переміщених осіб»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Копія довідки, що підтверджує статус.
Для категорії «Діти, що мають статус постраждалих внаслідок бойових дій і збройних конфліктів»:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Копія довідки, що підтверджує статус.
Для категорії “Діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:
- Заява від батьків.
- Свідоцтво про народження (копія).
- Копія довідки, що підтверджує статус.
-
Режим харчування дитини вдома
1. Пам΄ятайте, що раціональне харчування – одна з основних умов здоров΄я людини, її довголіття, плідної праці.
2. Поєднуйте у їжі, в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.
3. Дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які вона не любить, але які для неї необхідні й корисні.
4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли вона попросить їсти. Ласкаво поясніть, що їсти треба у відведений для цього час.
5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з΄їдає із задоволенням.
6. Утримуйтесь від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть, бо вони шкідливі.7. Дотримуйтесь навичок гігієни харчування і виробляйте їх у дітей.
8. Пам΄ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.
9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати надто гарячої чи холодної страви, не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом.
10.Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі і фрукти, які властиві нашому регіону, ростуть у наших садах.11.Серйозним недоліком харчування є „прихований голод” – дефіцит йоду, який може привести до незворотніх процесів в організмі дитини. Вживання в їжу йодованої солі – вихід з даної ситуації.
12.Їжу завжди тримайте закритою, особливо в літній період.
13.Не слід вживати в їжу продуктів глибокого замороження, незнайомих грибів, продуктів з великим вмістом солі, недостатньо прожарені або проварені м΄ясо, рибу, сиру воду.
Об’єм їжі для дітей (вікові групи)
Назва страви Об’єм їжі для дітей (вікові групи) До 1 року
Від 2 до 3 років Від 4 до 5 років
Від 5 до 6(7) років Каші або овочеві страви (на сніданок або вечерю)
100 150-180 180-200 200-250 Чай, кава злакова, какао, молоко або кисломолочний напій тощо 100 150-180 150-180 150-180(200) Супи, бульйон 100 150 150-200 200-250(280) М’ясні або рибні страви 40-50 50-60 60-70 70-80(100) Компоти, киселі 100 100-120 120-150 150-180(200) Гарніри, у т.ч. комбіновані 90 100 120 130 (150) Фрукти, соки 50-80 50-80 80-100 100-130(150) Салати із свіжих фруктів і овочів 40 40-50 40-50 50-60 Хліб житній (на день) 10 30 50 60 Хліб пшеничний ( на день ) 60 70 100 110